admin | Дата: Вівторок, 02.07.2013, 18:23 | Повідомлення # 1 |
Ранг 10
Група: Администраторы
Повідомлень: 2045
Статус: Offline
| Застосування РРО при замовленні та доставці товару споживачеві
Які дані зазначаються у розрахунковому документі у разі використання портативного РРО при доставці товару?
--------------------------------------------------------------------------------
Відповідно до ст. 3 Закону про РРО суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані:
•проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій; •видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції. Статтею 2 Закону про РРО визначено, що розрахункова операція — приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки — оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або у разі повернення товару (відмови від послуги) — оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
У випадках доставки товару покупцю суб’єкт господарювання зобов’язаний використовувати зареєстрований у встановленому порядку портативний РРО, який дає змогу проводити розрахункову операцію безпосередньо на місці реалізації товару, послуги.
Реєстрація РРО проводиться відповідно до Порядку № 614. Портативні РРО реєструються на загальних підставах, окремого порядку їх реєстрації чинним законодавством не передбачено.
Форми і зміст розрахункових документів, які мають видаватися при здійсненні розрахунків суб’єктами господарювання для підтвердження факту продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, визначено Положенням № 614.
Так, відповідно до п. 1 зазначеного Положення господарська одиниця — стаціонарний або пересувний об’єкт, у тому числі транспортний засіб, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції.
Отже, у разі використання портативного РРО при доставці товару у розрахунковому документі зазначаються не адреса господарської одиниці, а реквізити транспортного засобу, який виконує доставку товару споживачеві.
Перелік використаних документів •Закон про РРО — Закон України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» •Положення № 614 — Положення про форму та зміст розрахункових документів, затверджене наказом ДПА України від 01.12.2000 р. № 614 •Порядок № 614 — Порядок реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затверджений наказом ДПА України від 01.12.2000 р. № 614
http://www.visnuk.com.ua/ua/pubs/id/3807
|
|
| |