Чи потрібен РРО при безготівкових розрахунках?
Останнім часом із уст поважних чиновників доводиться чути коментарі щодо необхідності застосовувати РРО при безготівкових розрахунках, зокрема, ФОП-єдинниками групи 3. Навряд чи ми дочекаємося від них самих пояснення їх висловлювань, тож вирішили унести ясність у це питання, грунтуючись виключно на нормах Закону про РРО. І зробимо це без довгих цитат.
Узагалі-то, РРО — інструмент контролю за готівковим обігом. Хоча із цього правила є два винятки.
1. Не вся готівка має проходити через РРО. РРО потрібен тільки при розрахункаху торгівлі, громадському харчуванні і за послуги. Тобто, скажімо, повернення в касу позики через РРО не проводять.
2. РРО потрібен і при безготівкових розрахунках, але тільки у разі застосування платіжних карток (якщо їх проводять через РОS-термінал або платять карткою через Інтернет).
Отже, при класичних безготівкових розрахунках РРО не треба!
До таких розрахунків відносять:
- перерахування коштів з поточного рахунка покупця на поточний рахунок продавця (без застосування платіжних карток),
а також
- унесення готівки до каси банку для їх подальшого зарахування на поточний рахунок продавця.
Так було, є і, сподіваємось, буде!
Нові норми Закону про РРО, які запрацюють у наступному році (з 19.04.2020 р. та 01.10.2020 р.), а також через рік (з 01.01.2021 р.) не вимагають застосовувати РРО при звичайних безготівкових розрахунках. Докладно про нові правила для ФОП ми писали у тематичному номері “Податки та бухгалтерський облік”, 2019, № 89.
Тож, панове чиновники, припиніть дратувати людей своїми безглуздими заявами!
https://u.to/YsG0Fg