Рожнятів сервіс

Продаж і сервісне обслуговування касових апаратів, електронних ваг,
супутникове телебачення, ремонт телерадіоапаратури. м.Рожнятів,площа Єдності буд.6 тел.096-8253344

Субота, 23.11.2024, 20:12
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: admin  
ДПС роз'яснила про РРО: штрафів у 250% не буде
adminДата: П`ятниця, 04.10.2019, 10:18 | Повідомлення # 1
Ранг 10
Група: Администраторы
Повідомлень: 2045
Статус: Offline
ДПС роз'яснила про РРО: штрафів у 250% не буде


Положення законопроектів №1053-1 і №1073, які змінюють правила користування та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що спрямовані на захист легального бізнесу від недобросовісної конкуренції та посилення дотримання прав покупців. Про це пише Ліга з посиланням на ДПС.

У ДПС вирішили пояснити, чому зміни «не вб'ють десятки тисяч підприємців» і спростували три невідповідних дійсності твердження.

Перше помилкове твердження, полягає в тому, що в рамках механізму «кешбек» ДПС буде визначати «правильність» чека на свій розсуд. Згідно з положеннями законопроекту №1073 покупець має право отримати частину штрафних санкцій, сплачених продавцем, виключно за результатами перевірки скарги про порушення порядку проведення розрахункових операцій із застосуванням РРО.

«Продавець зобов'язаний видати покупцеві чек. Це правило не змінюється. І цей чек повинен бути фіскальним (створений переведенним у фіскальний режим роботи РРО, або зареєстрований на фіскальному сервері ДПС — після введення програмних РРО)», — зазначають в ДПС.

Зараз чек, що надається покупцеві, фіксується у фіскальній пам'яті РРО і далі прямує до Системи обліку даних РРО (СОД РРО) через еквайєр і процесинговий центр НБУ.

У податковій нагадують, що ця система повністю автоматизована. Втручання людини в її роботу практично виключено. «ДПС технічно не може „не пустити“, або видалити чеки окремого суб'єкта господарювання», — стверджують в ДПС.У податковій допускають теоретичну можливість цього з двох причин: чек не був фіскалізлванний і не надійде до СОД РРО належним чином, або він «загубився», або затримався з технічних причин на шляху між РРО та сервером ДПС. Ймовірність другого варіанту податкової називають вкрай незначною.

Друге помилкове твердження стосується відсутності відповідальності для покупця за недостовірну інформацію про порушення при проведенні розрахункової операції, згідно з поданою ним скаргою.

У ДПС наголошують, що будь-який заявник повинен ідентифікувати себе через власний електронний кабінет платника податків. І цим покупець фактично погоджується з тим, що податкова буде перевіряти не тільки правомірність дій продавця, але й оцінювати достовірність документів, що додаються до скарги.

Таким чином, можливі маніпуляції з підробкою документів або навмисним спотворенням зводяться до мінімуму.

«Будь-яка компенсація можлива тільки після завершення перевірки і стягнення санкцій», — зазначають в ДПС.

У податковій нагадують, що скаргу на нефіскальний чек покупець може подати і сьогодні. Наприклад, звичайним листом.

Третім помилковим твердженням у ДПС назвали застосування штрафу в розмірі 250% вартості проданого з порушенням товару. У податковій підкреслюють, що жоден з прийнятих Верховною Радою законів не передбачає такого покарання.

Видача покупцеві нефіскального чека в залежності від обставин може розглядатися як непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи або проведення на неповну суму вартості товарів.

За діючими правилами і до вступу в силу положень законопроекту №1053-1 (через шість місяців з дати опублікування закону) штраф за порушення вчинене вперше становить 1 грн. За кожне наступне з боку того ж продавця — штраф становитиме 100% вартості товару.

За новими правилами (тобто з дня набуття чинності цього закону) і до 1 жовтня 2020 року передбачено штраф у розмірі 10% вартості проданих з порушеннями товарів при першому порушенні, за кожне наступне — 50%.

З 1 жовтня 2020 року (одночасно з введенням механізму «кешбек») штрафи становитимуть 100% вартості проданих з порушеннями товарів за перший випадок, і 150% — за кожнт наступне порушення.

В ДПС радять дочекатися оприлюднення текстів затверджених Верховною Радою законів, і не робити поспішних висновків. Зі свого боку ДПС гарантує будь-яку допомогу у вивченні нових правил.

Що відомо

20 вересня 2019 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому 2 законопроекти:

№1053-1 «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг, який дозволяє використовувати програмні РРО на ряду з традиційними. Крім цього, законопроект спрощує процедуру реєстрації такого апарату і збільшення штрафів за порушення роботи з ним.

№1073 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг», який передбачає механізм компенсації покупцю вартості покупки дорожче 100 грн у разі виявлення порушення при проведенні розрахункової операції.

Нове законодавство передбачає використання класичного реєстратора розрахункових операцій або його альтернативи — програмного РРО.

https://u.to/MGV0Fg
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Cайт ЦСО Шумей М.В. м.Рожнятів

Copyright "Рожнятів сервіс" © 2009 - 2024
Використовуються технології uCoz
radionet