admin | Дата: Неділя, 22.09.2019, 09:54 | Повідомлення # 1 |
Ранг 10
Група: Администраторы
Повідомлень: 2045
Статус: Offline
| Касові апарати для спрощенців і драконівські штрафи за помилки
Страшний сон дрібного підприємця — касовий апарат — уже за рік має з’явитись у кожному дрібному магазинчику. Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт, який зобов’язує підприємців, що належать до 2−4 груп спрощеної системи оподаткування, використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО). Невеликим ФОП з річним оборотом до мільйона гривень дають рік відтермінування (до 1 січня 2021 року) — аби придбати обладнання, зареєструвати його у податковій і навчитись ним користуватись. Без РРО зможуть працювати лише спрощенці першої групи — з річним оборотом до 300 тис. грн та без найманих працівників.
Паралельно з вимогою застосовувати РРО для спрощенців у законодавстві також з’явилась норма про так званий кешбек. Якщо покупцеві видали чек, не зареєстрований у податковій (переважно на них вказано — нефіскальний чек), або не видали його взагалі, можна звернутись зі скаргою до податкової служби. Якщо скарга підтвердиться, покупцю відшкодують вартість покупки, а підприємцю загрожує штраф. Суму штрафів за порушення касової дисципліни, до речі, теж пропонують збільшити. Якщо раніше з ФОПу за першу помилку могли стягнути символічний штраф 1 гривню, то тепер доведеться заплатити 150% вартості реалізованого товару. За другу помилку — 250%. За ненадруковану контрольну стрічку збільшать штраф з 10 до 50 неоподатковуваних мінімумів.
Зате ФОПам дозволять зекономити на придбанні касового апарата (коштує від 4000 грн) і встановити спеціальне програмне забезпечення, яке дозволить використовувати як РРО навіть мобільний телефон чи планшет і видавати електронні чеки.
«Легко говорити, що касовий апарат може замінити будь-який ґаджет. Але при цьому забувають вказати, що для нормальної робити такого РРО потрібен безперебійний доступ до Інтернету. А якщо йдеться про якесь сільпо? Ви знаєте, який Інтернет у селах? Як власник сільського магазину може забезпечити достатню швидкість мобільного Інтернету? — каже голова Асоціації малого та середнього бізнесу Руслан Соболь. — Проблема в тому, що з бізнесом ніхто не говорить. Можна пояснити, що ми хочемо відділити малий бізнес від великого, тому вимагаємо касові апарати. Не секрет, що чимало великого бізнесу маскується під ФОПи, аби мінімізувати податки. Це десь 10−30% від усіх ФОПів. І з цим треба навести лад. Але прийняті нововведення вдарять по справді малому бізнесу! Суть спрощеної системи не в тому, щоб платити менше податків, а в тому, що вона має бути настільки простою, аби будь-яка людина могла в ній розібратись і забезпечити себе роботою. А разом з РРО з’являється додаткова звітність. Для адміністрування цього РРО треба або наймати бухгалтера, або самому присвячувати цьому кілька годин на день. І будь-яка помилка коштуватиме дорого».
«Насправді те, що зараз прийняла Верховна Рада, не є чимось новим, — каже голова Союзу захисту підприємців Сергій Доротич. — Ці ідеї виникли ще за часів Азарова, але тоді підприємницький Майдан не дав їх втілити у життя. 2015 року, за Порошенка, теж намагалися прийняти схожі норми, але ми якось відбились. А зараз усе це намагаються прийняти, причому в жорсткішому варіанті… До влади прийшов президент, якого підтримував малий та середній бізнес. Так би мовити, свій хлопець. І підприємці поки що не усвідомили, що відбувається. На протести зараз готові вийти одиниці. Але якщо ці зміни до законів пройдуть у такому вигляді друге читання і з 1 січня їх почнуть застосовувати, тоді вже підприємці будуть шоковані. Річ же не у ціні тих касових апаратів чи РРО, а у їх адмініструванні, обслуговуванні. Що більше адміністрування, то більша ймовірність помилки. Отже, штрафів. А штрафи теж пропонують збільшити. Кажуть, не обов’язково купувати касовий апарат — його може замінити спеціальне програмне забезпечення навіть на смартфоні. Але при цьому приймають норму, яка зобов’язує друкувати чеки. Тобто ти маєш купити принтер і друкувати ті чеки на аркушах А4. А не видаси чек, клієнт на тебе поскаржиться. Уявіть, ви продаєте сувенірне горнятко за 500 гривень. Приходить покупець, торгується. Ви спускаєте ціну і віддаєте за 300 грн. І в чеку вибито — 300 грн. А потім він іде у податкову і скаржиться, що ви продали горнятко за 500 грн, а оформили як за 300. І покупець собі повертає вартість покупки, а ви ще й штраф платите».
За словами Сергія Доротича, нова влада обіцяла вести діалог з бізнесом. Натомість навіть на засідання профільного комітету потрапити проблематично. «На останньому засіданні комітету з виступів деяких депутатів зрозумів, що ті, хто приймав закони, не мають поняття, що в них написано. А ще там наводили приклад Зімбабве! От на кого вони рівняються! У мене навіть аудіозапис є», — каже шокований підприємець.
https://wz.lviv.ua/article....pomylky
|
|
| |