Рожнятів сервіс

Продаж і сервісне обслуговування касових апаратів, електронних ваг,
супутникове телебачення, ремонт телерадіоапаратури. м.Рожнятів,площа Єдності буд.6 тел.03474 2-04-04

Понеділок, 18.06.2018, 17:03
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: admin  
Форум » Касові апарати » РРО - без проблем. » Особливості ведення касових книг і використання РРО (медичними закладами)
Особливості ведення касових книг і використання РРО
adminДата: Вівторок, 15.08.2017, 21:44 | Повідомлення # 1
Ранг 9
Група: Администраторы
Повідомлень: 1133
Статус: Offline
Особливості ведення касових книг і використання РРО медичними закладами


Специфіка роботи медичного закладу вимагає наявності не лише однієї каси. Тож медичний заклад звернувся за консультацією до ДФС щодо ведення касових книг і використання РРО.

1. Щодо присутності в роботі медичного закладу ознак наявності двох кас: основної та відокремленої

Кожне підприємство, а також відокремлений підрозділ, що здійснює готівкові розрахунки, повинні мати касу. Остання може знаходитися в окремому приміщенні або в бухгалтерії, де касир підприємства має проводити операції з приймання (видачі) готівки за касовими ордерами, а також облік готівки для її оприбуткування в касовій книзі.

При цьому каса на підприємстві зазвичай — одна, а місць розрахунку, обладнаних РРО, може бути багато, у випадку ж медичного закладу РРО знаходиться в реєстратурі.

Таким чином, у роботі підприємства наявна ознака однієї каси, що знаходиться в бухгалтерії, де, відповідно, належним чином повинна вестись одна касова книга для обліку операцій із готівкою в національній валюті.

2. Щодо можливості бухгалтера з касових операцій через відмінність у режимі роботи оприбутковувати решту готівки з реєстратури в межах установленого ліміту й здійснювати записи в касовій книзі на наступний день

У випадку, якщо на підприємстві через відмінності в режимі роботи бухгалтерії та реєстратури, де застосовуються РРО та КОРО, частину готівкової виручки можна зберігати у сейфі за умови його знаходження на місці проведення розрахунків. Своєю чергою, сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків (у ящику РРО та сейфі) має відповідати сумі коштів, зазначеній у денному звіті реєстратора та своєчасно й у повній сумі оприбутковуватися до зареєстрованої КОРО.

Таким чином, з метою уникнення можливого порушення законодавства з питань ведення готівкових операцій та беручи до уваги режим роботи реєстратури й розпорядок функціонування бухгалтерії підприємства слід:

обумовити таку ситуацію у внутрішньому наказі по підприємству;
визначити час робочих змін структурних підрозділів;
зазначити, що у сейфі, розміщеному на місці проведення розрахунків, має зберігатися лише виручка від реалізації з використанням РРО;
визначити порядок взаємодії підрозділу (реєстратури) з бухгалтерією підприємства відповідно до вимог чинного законодавства України та належного забезпечення бухгалтерського обліку касових операцій тощо.
3. Щодо оприбуткування готівки за день у касовій книзі та співпадіння із сумою оприбуткування готівки в книзі обліку розрахункових операцій за умови наявності двох кас із різним режимом роботи

КОРО та касова книга — це різні книги обліку, які відображають різні форми оприбуткування готівки, однак ведення однієї книги не виключає ведення іншої.

Тож у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО чи використанням РК оприбуткуванням готівки є сукупність таких дій: фіксація повної суми фактичних надходжень готівки у фіскальних звітних чеках РРО (даних РК) та відображення на їх підставі готівки в КОРО.

Підприємство, яке здійснює розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі під час надання медичних послуг, має своєчасно та повною мірою оприбутковувати всю готівку, що надходить до кас, і щоденно, тобто кожного робочого дня по закінченню зміни, але не пізніше 24 години цього ж дня, друкувати на РРО фіскальні звітні чеки й забезпечувати їх зберігання в КОРО.

ІПК ГУ ДФС у Черкаськiй областi від 02.08.2017 р. № 1453/ІПК/23-00-14-0714

http://www.interbuh.com.ua/ua///documents/onenews/110654
 
Форум » Касові апарати » РРО - без проблем. » Особливості ведення касових книг і використання РРО (медичними закладами)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Cайт ЦСО Шумей М.В. м.Рожнятів

Copyright "Рожнятів сервіс" © 2009 - 2018
Використовуються технології uCoz
radionet