Рожнятів сервіс

Продаж і сервісне обслуговування касових апаратів, електронних ваг,
супутникове телебачення, ремонт телерадіоапаратури. м.Рожнятів,площа Єдності буд.6 тел.096-8253344

Середа, 21.08.2019, 10:43
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Касові апарати » Різне » Парламент ухвалив закон, який зобов’язує ФОП при реалізації (лікарських засобів та медичних виробів застосовувати РРО)
Парламент ухвалив закон, який зобов’язує ФОП при реалізації
adminДата: Середа, 12.12.2018, 20:28 | Повідомлення # 1
Ранг 10
Група: Администраторы
Повідомлень: 1597
Статус: Offline
Парламент ухвалив закон, який зобов’язує ФОП при реалізації лікарських засобів та медичних виробів застосовувати РРО

23 листопада поточного року Парламент України прийняв закон про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів. Відповідний проект зареєстрований 05.11.2018 р. за № 9260. Серед іншого цей закон встановлює вимогу для фізичних осіб — підприємців (ФОП), які здійснюють господарську діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами та медичними виробами, застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО). З цього приводу Олена Пруднікова, голова громадської організації «Всеукраїнське об’єднання «Миколаївська фармацевтична асоціація ФАРМРАДА», звернулася відкритим листом до голів парламентських фракцій та Президента України з проханням переглянути ухвалене рішення. Пропонуємо цей лист до уваги наших читачів.

Голові фракції «Об’єднання «Самопоміч» Березюку О.Р.

Голові фракції «Блок Петра Порошенка» Герасімову А.В

Голові фракції «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Тимошенко Ю.В.

Голові фракції «Народний фронт» Бурбаку М.Ю.

Голові фракції Радикальної партії Олега Ляшка

Співголовам фракції «Опозиційний блок» Бойку Ю.А.,Вілкулу О.Ю.

Співголовам групи партії «Відродження» Хомутинніку В.Ю.,Бондар В.В.

Голові групи «Воля Народу» Москаленко Я.М.

Копія Президенту України Порошенку П.О.

Народному депутату України Кобцеву М.В.Шановні народні обранці!

Я, Пруднікова Олена Євгенівна, голова громадської організації «Всеукраїнське об’єднання «Миколаївська фармацевтична асоціація ФАРМРАДА», що об’єднує представників малого підприємництва у фармацевтичній сфері, звертаюся до вас з наступного приводу.

23.11.2018 р. Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Редакція документа, підготовлена до другого читання, враховує поправки, запропоновані народним депутатом, членом депутатської фракції «Блок Петра Порошенка» М.В. Кобцевим. Зокрема, йдеться про наступні поправки:
  • зміна редакції абзацу четвертого п. 296.10. Податкового кодексу України, відповідно до якої норми цього пункту щодо можливості не застосовувати РРО не поширюватимуться на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію лікарських засобів та медичних виробів;
  • ст. 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» доповнено абзацом тридцятим, а також внесені зміни до п. 1, 6, 8 та 9 ст. 9, які також передбачають обов’язкове застосування РРО платниками єдиного податку, які здійснюють реалізацію лікарських засобів та медичних виробів.


Тобто прийняті зміни зобов’язують ФОП, що здійснюють торгівлю лікарськими засобами та медичними виробами, застосовувати у своїй діяльності РРО.

Майже 10 років поспіль аптечні монополії лобіювали запровадження у законодавство вимоги щодо обов’язкового застосування РРО ФОП, що здійснюють реалізацію лікарських засобів. Для цього навіть була організована інформаційна кампанія, яка мала сформувати негативне ставлення до діяльності ФОП на фармацевтичному ринку.

Між тим роздрібна ланка фармацевтичного ринку України монополізується великими аптечними мережами. Цей факт неодноразово констатували Антимонопольний комітет України, народні депутати, вітчизняні виробники лікарських засобів, представники громадських організацій, споживачі ліків.

На тлі монополізації ринку лікарських засобів розквітає зловживання монопольним становищем з боку аптечних мереж, що призводить до здорожчання ліків (наприклад вартість ліків підвищують маркетингові послуги). Заборонена законодавством інтернет-торгівля ліками та пересилання їх поштою здійснюються відкрито, безконтрольно і безкарно.

Задля остаточної монополізації ринку мережам необхідно усунути ФОП, особливо у сільській місцевості, де невигідно відкривати аптеки. Але охопити цю частину населення мережі можуть шляхом легалізації інтернет-торгівлі та пересилання ліків поштою. Легалізація дистанційної торгівлі лікарськими засобами поки що не відбулася, але ліквідація аптек ФОП у сільській місцевості дозволить зробити це найближчим часом.

Конкурентоспроможність ФОП на ринку лікарських засобів трималася лише завдяки спрощеній системі оподаткування та праву не використовувати у своїй діяльності РРО. Для малого підприємця, який повинен утримувати приміщення аптеки, устаткування та кваліфікований персонал, державна підтримка є вкрай важливою, особливо з огляду на те, що ФОП, як правило, є власником приміщення аптеки, а у випадку з мережами йдеться про орендовані приміщення.

Саме ліберальні норми Податкового кодексу України та Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» давали можливість ФОП конкурувати з мережами в контексті ціни та функціонувати в сільській місцевості.

Вимога до ФОП застосовувати РРО несе не тільки додаткові фінансові витрати, підвищення собівартості діяльності, але надає додаткові важелі мережам залучати до недобросовісної конкурентної боротьби фіскальні органи. Я впевнена, що статистичні дані та прогнози щодо згортання малого підприємництва у фармацевтичному секторі при прийнятті поправок народного депутата М.В. Кобцева не аналізувалися.

На моє переконання, народні депутати України не мають на меті сприяти остаточній монополізації ринку лікарських засобів. Про це свідчить, наприклад, законопроект № 8591 «Про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» щодо забезпечення економічної конкуренції та захисту прав пацієнтів при здійсненні роздрібної торгівлі лікарськими засобами». Однак на сьогодні цей законопроект не розглянутий Парламентом, а повернутий авторам на доопрацювання. Відтак монополії в роздрібному сегменті фармацевтичного ринку не обмежені, рівні права та прозорі правила конкуренції не встановлені.

Вочевидь, черговий наступ на ФОП інспіровано аптечними монополіями як упереджувальний захід, спрямований на ліквідацію малого підприємництва на фармринку частково або повністю. Слід відмітити, що жодного перехідного періоду не встановлено, не враховано доцільність та фізичну можливість запровадження такої норми на селі.

За таких обставин прошу вас проаналізувати ситуацію на ринку лікарських засобів, скасувати прийняті поправки щодо запровадження РРО для ФОП, які здійснюють реалізацію лікарських засобів та медичних виробів принаймні до моменту прийняття відповідних законодавчих актів про обмеження монополії на фармацевтичному ринку і встановлення прозорих правил конкуренції та торгівлі лікарськими засобами.

В іншому разі негативні наслідки і погіршення ситуації на ринку лікарських засобів неодмінно дадуть про себе знати найближчим часом. Ліквідація більшості ФОП, особливо в сільській місцевості, не тільки створить загрозу зупинення постачання ліків у сільській місцевості з дотриманням діючих вимог законодавства, але й призведе до збільшення державних витрат на утримання безробітних, зменшення податкових надходжень, зростання цін на лікарські засоби й медичні вироби для населення. Прошу негайно розглянути це питання і прийняти зважене, правильне і корисне для економіки, розвитку малого підприємництва і здоров’я населення рішення.

З повагою Олена Пруднікова, голова ГО «ВОМФАФР»

https://www.apteka.ua/article/480628
 
Форум » Касові апарати » Різне » Парламент ухвалив закон, який зобов’язує ФОП при реалізації (лікарських засобів та медичних виробів застосовувати РРО)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Cайт ЦСО Шумей М.В. м.Рожнятів

Copyright "Рожнятів сервіс" © 2009 - 2019
Використовуються технології uCoz
radionet