Суб’єкт господарювання в зоні АТО: як і де зареєструвати РРО
ДФС України роз’яснила порядок реєстрації РРО суб'єктами господарювання із зони АТО (окремі райони Донецької та Луганської областей).
Так, для проведення реєстраційних дій стосовно РРО, КОРО та РК відомство радить звертатися до фіскальних органів, які визначено місцем обслуговування платників податків. Реєстраційну заяву та відповідні документи із п. 4 гл. 2 р. ІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги) від 28.08.13 р. № 417, можна подати самостійно, через уповноважену особу або направити поштою.
При цьому для спрощення та прискорення реєстрації РРО довідку про резервування фіскального номера РРО надаватимуть платникам у вигляді скан-копії на їх електронну адресу або/та на електронну адресу центру сервісного обслуговування. Для цього у реєстраційній заяві (розділ 10 «Спосіб отримання та/або направлення довідки про резервування фіскального номера РРО») вказують належні електронні адреси.
Аби завершити реєстрацію РРО, суб’єкт господарювання подає контролюючому органу за місцем обслуговування копію довідки про опломбування РРО та акт введення РРО в експлуатацію. Зробити це можна знов-таки безпосередньо поштовим відправленням* або через уповноважену особу.
____________
* У такому разі датою подання документів буде дата відправлення листа.
Важливо: якщо суб’єкт господарювання із зони АТО не має можливості звернутися до контролерів за місцем обслуговування, реєстраційні документи дозволено подати в податкову за місцем здійснення госпдіяльності. У подальшому цей контролюючий орган передасть їх податківцям за основним місцем обліку платника податків.
Лист ДФС України "Про реєстрацію РРО суб'єктів господарювання зони АТО" від 29.09.14 р. № 5685/7/99-99-18-02-03-17
http://www.vobu.com.ua/ukr/news/view/35789