Використання РРО при разовому продажу основних засобів
Підприємство займається видобутком каміння та торгівлею щебенем. При реалізації щебеню застосовується РРО. Підприємство реалізувало за готівку автомобіль, який належить до складу основних засобів, без застосування РРО. Чи застосовується РРО при продажу основних засобів?
Відповідно до преамбули Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі — Закон № 265) дія Закону поширюється на усіх суб’єктів господарювання та їх господарські одиниці, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Та водночас продаж об’єкта основних засобів (ОЗ) у розумінні Закону № 265 не відноситься до сфери торгівлі, оскільки це разова господарська операція з продажу в місці, не призначеному для оптової або роздрібної торгівлі. Через неоднозначність позиції ДПС України, це питання й досі залишається дискусійним.
В актуальному на сьогодні листі від 10.04.2009 № 7612/7/23-7017/264 ДПА України дійшла висновку: у разі продажу ОЗ за готівкові кошти, які вилучені з активів (списані з балансу) внаслідок їх продажу і які згідно з бухгалтерським обліком обліковувались на рахунку 10 «Основні засоби», суб’єкти господарювання можуть проводити такі розрахунки у касах цих суб’єктів з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видаванням відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку, або у безготівковій формі через банківські установи.
При цьому слід дотримуватись вимог Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 № 637, та постанови Правління НБУ «Про встановлення граничної суми готівкового розрахунку» від 09.02.2005 № 32 щодо обмеження суми готівкового розрахунку з одним підприємством (підприємцем) протягом дня у розмірі 10 000 грн.
http://golovbukh.ua/news....zasobiv