admin | Дата: Вівторок, 15.12.2020, 20:36 | Повідомлення # 1 |
Ранг 10
Група: Администраторы
Повідомлень: 2045
Статус: Offline
| Медпослуги vs РРО З 01.01.2021 р. незалежно від обсягу доходу (перевищено обсяг доходу, що дає право єдиноподатнику груп 2 - 4 не застосовувати РРО / ПРРО, чи ні), підприємець при наданні платних послуг в сфері охорони здоров'я, якщо розрахунки за такі послуги здійснюються в готівковій формі або із застосуванням карт, зобов'язаний буде застосовувати РРО / ПРРО. На цьому тлі резонно виникає питання, які послуги належать до платних послуг в сфері охорони здоров'я?
Це послуги, які відносяться до коду 86 «Охорона здоров'я» КВЕД 009: 2010, - 86.1 «Діяльність лікарняних закладів»; 86.2 «Медична та стоматологічна практика»; 86.9 «Інша діяльність у сфері охорони здоров'я».
Які конкретно послуги підпадають під кожен код, можна проаналізувати, скориставшись Поясненнями до Класифікації видів економічної діяльності (КВЕД-2010) з наказу Держкомстату від 23.12.2011 р. № 396 (ці пояснення вже «вшиті» в «електронну версію» Класифікації, яку ви бачите за адресою: kved.ukrstat.gov.ua).
Важливо! Ветеринарні послуги до коду 86 КВЕД не відносяться (вони відносяться до коду 75.00). Тобто ветеринарні послуги не належать до згубників РРО- «імунітету». Так само як і ветеринарні препарати не відносяться до товарів-згубників РРО- «імунітету», оскільки не відносяться до лікарських засобів.
Тепер, коли ми з'ясували, у яких підприємців не буде з 01.01.2021 р. РРО-«імунітету», саме час відповісти на, можна сказати, традиційний в такому випадку питання: «а якщо я з наступного року буду працювати тільки на безготівці, мені теж потрібно ставити РРО/ПРРО?».
РРО / ПРРО вам в будь-якому випадку (!) НЕ потрібен, якщо за послуги клієнти будуть розраховуватися з вами виключно:
(1) «класичним» безготівковим розрахунком (перерахування з рахунку на рахунок без задіяння карт / карткових рахунків клієнтів; перерахування на рахунок через касу банку і т. п.). Ці розрахунки в принципі не підпадають під дію Закону про РРО;
(2) за допомогою банківських коштів дистанційного обслуговування і/або сервісів переказу коштів. Тобто якщо клієнт «фізично» вам не передає готівку гроші чи не розплачується карткою через встановлений вами в місці розрахунків РОS-термінал.
В іншому випадку РРО / прро вам вже знадобиться!
Єдиний виняток, коли можна при прийомі готівки/карт обійтися без РРО/ПРРО, - це робота за ст. 10 Закону про РРО/Переліку КМУ № 1336. При цьому кожному клієнту потрібно видавати квитанцію з зареєстрованої у податківців розрахункової книжки (що, до речі, теж «не цукор»). До цього Переліку № 1336 потрапляють:
- надання медпослуг на території села;
- надання медпослуг виїзними бригадами та медобслуговування вдома у замовника.
Але тут потрібно враховувати наступний момент:
- щодо медпослуг на території села діє обмеження за річним доходом - 250 тис. грн на один пункт надання послуг. Причому якщо таких пунктів у ФОП кілька, загальний дохід ще і не повинен перевищувати 1 млн грн;
- з надання медпослуг виїзними бригадами та медобслуговування на дому у замовника - 500 тис. грн по всьому суб'єкту господарювання (в нашому випадку ФОП).
Ці «сумові» обмеження передбачені п. 2 постанови КМУ, якою затверджено Перелік № 1336 (стаття «Медпослуги vs РРО»).
Поговоримо про Закон № 1017-ІХ (про «РРО-відстрочку»). Крім відстрочки застосування РРО/ПРРО для підприємців-єдиноподатників груп 2 - 4 в 2021 році, в ньому є ще ряд РРО-норм, що стосуються і інших суб'єктів господарювання. Їх і пропонуємо розглянути (стаття «РРО-відстрочення для платників єдиного податку та інші новації Закону № 1017»).
З 01.01.2021 р. для єдиноподатників груп 2 - 4 передбачалося розширення переліку видів діяльності, які вимагають застосування РРО/ПРРО. І це змусило багатьох єдиноподатників завчасно зайнятися установкою РРО/ПРРО. Але в підсумку парламентарії пішли на значні поступки. Що тепер робити з уже встановленими РРО/ПРРО? (Стаття «Як бути, якщо зареєстрований РРО/ПРРО виявився непотрібним»)
Сергій Томашпольский, головний редактор журналу "Бухгалтер 911
https://u.to/vj_IGg
|
|
| |