Як виправити помилково проведену через РРО операцію "службове внесення"
Газета «Приватний підприємець»
Яким чином можна виправити помилково проведену через РРО операцію "службове внесення" та чи передбачено відповідальність, зокрема якщо СГ не виправив такої помилки протягом робочого дня, роз’яснюється в Базі знань, категорія 109.06.
Якщо алгоритм роботи РРО не забезпечує окремого накопичення у фіскальній пам'яті від'ємних сум розрахунків:
– дозволяється реєструвати видачу коштів (скасування помилкової суми) за допомогою операції "службова видача";
– забороняється реєструвати через РРО від'ємні суми з використанням операції "сторно".
Якщо сума коштів, виданих під час повернення товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги, перевищує 100 грн, матеріально відповідальна особа господиниці або особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт про видачу коштів. В акті зазначити:
– дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар (відмовляється від послуги);
– відомості про товар (послугу);
– суму виданих коштів, номер;
– дату та час видачі розрахункового документа, який підтверджує купівлю товару (отримання послуги).
Такий самий акт складається під час скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку. В акті відображаються дані про помилкову суму та реквізити розрахункового документа. Акти про видачу коштів та акти про скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку підклеюються до останньої сторінки відповідної КОРО та зберігаються протягом трьох років.
У разі встановлення протягом календарного року під час перевірки факту проведення розрахункових операцій із використанням РРО або РК на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг) до СГ застосовуються фінсанкції в розмірі:
- за вперше вчинене порушення – 1 грн;
– за кожне наступне порушення – 100% вартості проданих із порушеннями товарів (послуг).
За неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування в касах готівки – штраф у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
Отже, для виправлення помилково проведеної через РРО операції "службове внесення" треба здійснити зазначені вище дії. Чинним законодавством не передбачено механізму виправлення помилково проведеної через РРО операції "службове внесення" на наступний день. Якщо СГ не виправив протягом дня такої помилки, то за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування готівки до нього застосовуються фінсанкції в п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
https://u.to/T3s_FQ