admin | Дата: Вівторок, 19.02.2019, 21:24 | Повідомлення # 1 |
Ранг 10
Група: Администраторы
Повідомлень: 2045
Статус: Offline
| Чи потрібен РРО в інтернет-магазині, що здійснює продаж ювелірних виробів?
Запорукою отримання прибутку в торговельній діяльності є продаж товарів, які мають попит. Для прикладу візьмемо ювелірні прикраси або вироби з дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння. Попит на них дедалі зростає, а придбати їх можна навіть в інтернет-магазині. Чи потрібен інтернет-магазину РРО?
Іноді замість РРО дозволяється застосування розрахункових книжок (РК) та книг обліку розрахункових операцій (КОРО), але не в цьому випадку. Позаяк операція з торгівлі ювелірними виробами не увійшла до Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 р. № 1336.
У разі продажу через мережу інтернет за готівку та розрахунків у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) потрібно використовувати РРО. Такі вимоги встановлює Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі – Закон про РРО).
Крім того, у п. 2 ст. 3 Закону про РРО зазначено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі, зобов’язані видавати особі, яка замовила або оплатила товар/послугу за допомогою мережі інтернет, розрахунковий документ установленої форми на повну суму проведеної операції. Відповідно, якщо покупець в Інтернеті замовив товар/послугу і розрахувався через платіжну систему, суб’єкт господарювання має видати покупцеві розрахунковий документ встановленої форми (тобто чек з РРО).
Розрахунковий документ має містити обов’язкові реквізити, у т. ч. назву та код суб’єкта господарювання, адресу магазину, що здійснив реалізацію, тощо. Це дасть змогу визначити, з ким розрахувалися за товари/послуги, і за потреби звернутися для обміну.
Розрахунковий документ може надати споживачеві як безпосередньо продавець, так і стороння організація за наявності в неї відповідних правовідносин із продавцем товару/надавачем послуги.
У разі замовлення товару або послуги представники інтернет-магазину уточнюють із покупцем (замовником) наявність товару, його кількість і з’ясовують форму та час оплати.
Зважаючи на викладене, суб’єкти господарювання під час продажу товарів (надання послуг) через мережу інтернет повинні застосовувати РРО на загальних підставах і видавати покупцеві розрахунковий документ установленої форми.
Такі суб’єкти господарювання реєструють РРО за адресою розміщення інтернет-магазинів, а в разі доставки власною кур’єрською службою можуть зареєструвати РРО на транспортний засіб, яким здійснюється доставка.
https://u.to/WUG5FA
|
|
| |