Рожнятів сервіс

Продаж і сервісне обслуговування касових апаратів, електронних ваг,
супутникове телебачення, ремонт телерадіоапаратури. м.Рожнятів,площа Єдності буд.6 тел.096-8253344

Середа, 27.11.2024, 03:08
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
ЛИСТ 17 березня 2016 року за № 45/14з/17-00-13-03-04
adminДата: Понеділок, 28.03.2016, 12:54 | Повідомлення # 1
Ранг 10
Група: Администраторы
Повідомлень: 2045
Статус: Offline
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ФІСКАЛЬНОЇ СЛУЖБИ У РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ЛИСТ

17 березня 2016 року за № 45/14з/17-00-13-03-04


Головне управлiння ДФС у Рiвненськiй областi, розглянувши звернення щодо визначення доходiв фiзичною особою — пiдприємцем на спрощенiй системi оподаткування, повiдомляє наступне.

Пунктом 1 ст. 1011 Цивiльного кодексу визначено, що за договором комiсiї одна сторона (комiсiонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комiтента) за плату вчинити один або кiлька правочинiв вiд свого iменi, але за рахунок комiтента.

Згiдно п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України (далi — Кодекс) визначено, що доходом платника єдиного податку для фiзичної особи — пiдприємця є дохiд, отриманий протягом податкового (звiтного) перiоду в грошовiй формi (готiвковiй та/або безготiвковiй); матерiальнiй або нематерiальнiй формi, визначенiй п. 292.3 цiєї статтi. При цьому до доходу не включаються отриманi такою фiзичною особою пасивнi доходи у виглядi процентiв, дивiдендiв, роялтi, страховi виплати i вiдшкодування, а також доходи, отриманi вiд продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на правi власностi фiзичнiй особi та використовується в її господарськiй дiяльностi.

Поряд iз цим згiдно iз п. 292.4 ст. 292 Кодексу у разi надання послуг, виконання робiт за договорами доручення, комiсiї, транспортного експедирування або за агентськими договорами, доходом є сума отриманої винагороди повiреного (агента).

Таким чином, у разi отримання платником єдиного податку коштiв за реалiзованi товари за договорами комiсiї до доходу платника включається лише сума отриманої винагороди.

Згiдно iз п.п. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Кодексу платники єдиного податку першої i другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фiзичнi особи — пiдприємцI), якi не є платниками податку на додану вартiсть, ведуть книгу облiку доходiв, у якiй щоденно за пiдсумками робочого дня вiдображають отриманi доходи.

Зазначена сума доходу також вiдображається в податковiй декларацiї платника єдиного податку, форму якої затверджено наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 19.06.2015 № 578.

Вiдповiдно до п. 296.10 ст. 296 Кодексу реєстратори розрахункових операцiй (далi — РРО) не застосовуються платниками єдиного податку другої i третьої груп (фiзичними особами — пiдприємцями) незалежно вiд обраного виду дiяльностi, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень. У разi перевищення в календарному роцi обсягу доходу понад 1 000 000 гривень, застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим i розпочинається з першого числа першого мiсяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всiх наступних податкових перiодах протягом дiї свiдоцтва платника єдиного податку.

Згiдно з п. 1 ст. 3 Закону України вiд 06.07.1995р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторiв розрахункових операцiй у сферi торгiвлi, громадського харчування та послуг» iз змiнами та доповненнями суб’єкти господарювання, якi здiйснюють розрахунковi операцiї в готiвковiй та/або в безготiвковiй формi (iз застосуванням платiжних карток, платiжних чекiв, жетонiв тощо) при продажу товарiв (наданнi послуг) у сферi торгiвлi, громадського харчування та послуг, а також операцiї з приймання готiвки для подальшого її переказу зобов’язанi проводити розрахунковi операцiї на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстрованi, опломбованi у встановленому порядку та переведенi у фiскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцiй з роздрукуванням вiдповiдних розрахункових документiв, що пiдтверджують виконання розрахункових операцiй, або у випадках, передбачених цим Законом, iз застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Статтею 2 вказаного Закону пiд розрахунковою операцiєю слiд розумiти приймання вiд покупця готiвкових коштiв, платiжних карток, платiжних чекiв, жетонiв тощо за мiсцем реалiзацiї товарiв (послуг), видача готiвкових коштiв за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разi застосування банкiвської платiжної картки — оформлення вiдповiдного розрахункового документа щодо оплати в безготiвковiй формi товару (послуги) банком покупця або, у разi повернення товару (вiдмови вiд послуги), оформлення розрахункових документiв щодо перерахування коштiв у банк покупця.

Передача готiвкових коштiв вiд комiсiонера комiтенту не пiдпадає пiд визначення термiну «розрахункова операцiя», так як комiсiонер в даному випадку не є покупцем, а грошовi кошти передаються не за мiсцем реалiзацiї товарiв (послуг) та не в зв’язку з реалiзацiєю товарiв (послуг).

Таким чином, оскiльки передача отриманої готiвкової виручки вiд комiсiонера комiтенту не пiдпадає пiд визначення термiну «розрахункова операцiя», то така операцiя не потребує реєстрацiї через РРО.

Отже, застосування РРО фiзичними особами — пiдприємцями на спрощенiй системi оподаткування залежить вiд обсягу доходу, вiдображеного у книзi облiку доходiв та податковiй декларацiї такого платника.

http://golovbukh.ua/regulations/2341/8293/8213/484914/
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Cайт ЦСО Шумей М.В. м.Рожнятів

Copyright "Рожнятів сервіс" © 2009 - 2024
Використовуються технології uCoz
radionet