admin | Дата: П`ятниця, 29.01.2016, 10:37 | Повідомлення # 1 |
Ранг 10
Група: Администраторы
Повідомлень: 2045
Статус: Offline
| ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У М. КИЄВІ
ЛИСТ
16 січня 2016 року № 99/10/10-36-22-07-22
Головне управлiння ДФС у Київськiй областi на Ваш запит щодо приймання готiвкових коштiв повiдомляє наступне.
Закон України вiд 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторiв розрахункових операцiй у сферi торгiвлi, громадського харчування та послуг» (далi — Закон № 265) визначає правовi засади застосування РРО у сферi торгiвлi, громадського харчування та послуг. Дiя цього Закону поширюється на всiх суб’єктiв господарювання, їх господарськi одиницi та представникiв (уповноважених осiб) суб’єктiв господарювання, якi здiйснюють розрахунковi операцiї у готiвковiй та/або безготiвковiй формi.
Статтею 2 Закону № 265 визначено, що розрахункова операцiя — це приймання вiд покупця готiвкових коштiв, платiжних карток, платiжних чекiв, жетонiв тощо за мiсцем реалiзацiї товарiв (послуг), видача готiвкових коштiв за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разi застосування банкiвської платiжної картки — оформлення вiдповiдного розрахункового документа щодо оплати в безготiвковiй формi товару (послуги) банком покупця або, у разi повернення товару (вiдмови вiд послуги), оформлення розрахункових документiв щодо перерахування коштiв у банк покупця.
Розрахунковий документ — це документ встановленої форми та змiсту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанцiя, проїзний документ тощо), що пiдтверджує факт продажу (повернення) товарiв, надання послуг, отримання (повернення) коштiв, надрукований у випадках, передбачених Законом № 265, i зареєстрований у встановленому порядку РРО або заповнений вручну.
Статтею 1 Закону України вiд 05.07.2012 № 5073-VI «Про благодiйну дiяльнiсть та благодiйнi органiзацiї» (далi — Закон № 5073) визначено, що:
- благодiйна органiзацiя — юридична особа приватного права, установчi документи якої визначають благодiйну дiяльнiсть в однiй чи кiлькох сферах, визначених цим Законом, як основну мету її дiяльностi;
- благодiйна дiяльнiсть — добровiльна особиста та/або майнова допомога для досягнення визначених цим Законом цiлей, що не передбачає одержання благодiйником прибутку, а також сплати будь-якої винагороди або компенсацiї благодiйнику вiд iменi або за дорученням бенефiцiара;
- бенефiцiар — набувач благодiйної допомоги (фiзична особа, неприбуткова органiзацiя або територiальна громада), що одержує допомогу вiд одного чи кiлькох благодiйникiв для досягнення цiлей, визначених цим Законом. Бенефiцiарами благодiйних органiзацiй можуть бути також будь-якi юридичнi особи, що одержують допомогу для досягнення цiлей, визначених цим Законом.
Вiдповiдно до ст. 16 Закону № 5073 благодiйнi органiзацiї мають право власностi та iншi речовi права на кошти, цiннi папери, земельнi дiлянки, iнше нерухоме та рухоме майно, а також нематерiальнi активи, якщо iнше не встановлено законом або установчими документами. Здiйснювати господарську дiяльнiсть без мети одержання прибутку, що сприяє досягненню їх статутних цiлей.
Згiдно з ст. 6 Закону № 5073 благодiйною пожертвою визнається безоплатна передача благодiйником коштiв, iншого майна, майнових прав у власнiсть бенефiцiарiв для досягнення певних, наперед обумовлених цiлей благодiйної дiяльностi, вiдповiдно до цього Закону.
Цiлями благодiйної дiяльностi є надання допомоги для сприяння законним iнтересам бенефiцiарiв у сферах благодiйної дiяльностi, визначених цим Законом, а також розвиток i пiдтримка цих сфер у суспiльних iнтересах.
Таким чином, приймання благодiйних внескiв у готiвковiй формi вiд фiзичних осiб може здiйснюватись у касi пiдприємства з оформленням прибуткових касових ордерiв вiдповiдно до вимог постанови Правлiння Нацiонального банку України вiд 15.12.2004 року № 637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцiй у нацiональнiй валютi в Українi».
Перший заступник начальника
В. В. Титарчук
http://golovbukh.ua/regulations/2341/8293/8213/480772/
|
|
| |