Рожнятів сервіс

Продаж і сервісне обслуговування касових апаратів, електронних ваг,
супутникове телебачення, ремонт телерадіоапаратури. м.Рожнятів,площа Єдності буд.6 тел.096-8253344

Середа, 27.11.2024, 05:24
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Нові закони про касові апарати: вивід готівки з тіні
adminДата: П`ятниця, 04.10.2019, 10:12 | Повідомлення # 1
Ранг 10
Група: Администраторы
Повідомлень: 2045
Статус: Offline
Нові закони про касові апарати: вивід готівки з тіні або удар по малому бізнесу


Нещодавно Верховна Рада проголосувала за законопроекти 1053-1 і 1073 про нові правила використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО, або, простіше кажучи, касових апаратів) викликали неоднозначну реакцію в українському бізнес-середовищі. Хоча пропоновані нововведення цілком справедливі, деякі підприємці побачили в них загрозу для свого бізнесу. Кореспондент Української Служби Інформації збирав різні думки і розбирався, наскільки обгрунтовані страхи бізнесменів.

В чому справа?

Нові правила зобов'язують використовувати касові апарати всіх підприємців, річний оборот яких перевищує 1 млн грн. Крім того, РРО зобов'язані встановити тих, хто перебуває в так званій "групі ризику", незалежно від розміру обороту. Це інтернет-магазини, кур'єрські служби, продавці побутової техніки та електроніки на гарантії, торговці ювелірними виробами, запчастинами, уживаними товарами, а також ресторани, кафе, турагентства, готелі, послуги з бронювання місць, аптеки і приватні медустанови.

Втім, купувати касовий апарат необов'язково. Закон дозволяє використовувати спеціальне програмне забезпечення, яке дозволить видавати електронні чеки зі смартфона або іншого гаджета. Крім того, законодавці спростили процедуру реєстрації РРО - тепер це можна було зробити через електронний кабінет.

Однак, якщо операція пройшла "повз касу", без чека або якщо в чеку вказана неправильна сума - підприємцю доведеться заплатити штраф у розмірі 150% вартості проданого товару або послуги (при повторному порушенні розмір штрафу зросте до 250%. Причому, 50% вартості отримає держава, а 100% - покупець, який "донесе" в податкову на продавця-порушника.

Правда, така "премія" покладається покупцеві тільки в тому випадку, якщо він заплатив за покупку не менше 850 грн, і тільки після того, як порушник сплатить штраф.

Нові штрафи почнуть діяти з 1 січня 2021 року, а для "групи ризику" - з 1 жовтня 2020 року.

Що лякає бізнес?

Нововведення викликали обурення серед підприємців, які провели кілька акцій протесту під офісом президента із закликом не підписувати його. До речі, в них брали участь і одеські підприємці. Про скандальних законопроектах говорили і на форумі національної бізнес-коаліції 23 вересня, серед делегатів якого були представники одеського "7 кілометра". Вони побоюються, що нововведення просто "вб'ють" десятки тисяч бізнесів, і сподіваються, що-небудь президент накладе вето на законопроекти або депутати внесуть в них поправки.

"Тотальна фіскалізація" турбує не тільки малий бізнес. Наприклад, гендиректор Rozetka Владислав Чечоткін вже заявив, що найбільший в країні інтернет-магазин згорне бізнес, якщо нововведення набудуть чинності. За його словами, норму закону про штрафи і "премії" для покупців-"донощиків" ввели для "боротьби з бізнесом".

Будь-який споживач може заявити в податкову про "неправильному" чеку. Якщо буде доведено, що чек неправильний, споживач отримає товар, куплений за цим чеком, безкоштовно. При цьому "неправильний" - значить немає в публічній базі податкової. Немає обмежень на кількість заяв, немає відповідальності для заявника, немає відповідальності податкової (правильний або неправильний чек вони вирішують на свій розсуд). Зате є потенційний штраф для бізнесу в 250% і завжди, за кожною скаргою 100% проблеми з позаплановою перевіркою для підприємця, - написав Чечоткін в Facebook.
Особливо турбуються ті підприємці, які надають різні знижки. Вони бояться, що податківці можуть розцінити знижку як неповну суму вартості товару і виписати штраф.

Інша думка

Щоб дізнатися думки підприємців, УСІ вирішила опитати одеських бізнесменів.

Одеський підприємець Валентин не їздив на акції протесту до Києва. Він працює в сфері громадського харчування, так що знаходиться в "групі ризику", проте зізнався кореспонденту УСІ, що особливої ??"зради" в прийнятих законопроектах не бачить.

Звичайно, встановлювати і обслуговувати касовий апарат - це дуже затратно. Але якщо буде можливість видавати чеки зі смартфона, то особливої ??проблеми я не бачу. Інша справа, як все це буде реалізовано і наскільки це програмне забезпечення буде доступно, - каже підприємець.
Підтримують нововведення і в Європейській бізнес-асоціації, яка об'єднує понад 950 іноземних та українських компаній, що працюють в нашій країні.

Бізнесу давали можливість працювати за правилами, але, на жаль, штрафи 1 гривня за перше невикористання РРО нікого не налякали і з тіні не вивели, - йдеться в заяві асоціації.

Те, що лякають, що бабусі будуть стояти з касовим апаратом, - не відповідає дійсності. На першу групу касові апарати не поширюються. На "7 кілометрі" - ті, хто відноситься до першої групи, - у них проблем не буде, ті, хто відноситься до другої групи, - там за рахунок підйому цих лімітів все буде нормально функціонувати. Аби ти хотів працювати в білу і був легалізований, - заявив голова Верховної Ради Дмитро Разумков в інтерв'ю виданню "Цензор.Нет".За словами Разумкова, хвилюватися коштує не дрібним підприємцям, а великим фірмам, які оформляють своїх працівників як "ФОПів", щоб не платити податків. Саме ці фірми, вважає голова Ради, і організували медійну кампанію проти законопроектів.

Так чи інакше, останнє слово за президентом - найближчим часом він повинен або підписати законопроекти 1053-1 і 1073, або накласти на них вето.

Джерело: УСІ

https://u.to/wmJ0Fg
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Cайт ЦСО Шумей М.В. м.Рожнятів

Copyright "Рожнятів сервіс" © 2009 - 2024
Використовуються технології uCoz
radionet