Рожнятів сервіс

Продаж і сервісне обслуговування касових апаратів, електронних ваг,
супутникове телебачення, ремонт телерадіоапаратури. м.Рожнятів,площа Єдності буд.6 тел.096-8253344

Середа, 14.11.2018, 09:49
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: admin  
Форум » Касові апарати » РРО - без проблем. » ФОП надає туристичні послуги: порядок оформлення розрахунків
ФОП надає туристичні послуги: порядок оформлення розрахунків
adminДата: Вівторок, 16.10.2018, 21:17 | Повідомлення # 1
Ранг 10
Група: Администраторы
Повідомлень: 1290
Статус: Offline
ФОП надає туристичні послуги: порядок оформлення розрахунків

ДФСУ роз’яснила, які розрахункові документи має видавати своїм клієнтам (покупцям) підприємець, що продає туристичні продукти або послуги

Коментар до ІПК від 08.10.2018 р. №4307/К/99-99-13-01-02-14/ІПК

Який розрахунковий документ надати?

Податківці нагадали, що Закон про РРО – це основний законодавчий акт, що визначає порядок здійснення розрахунків при продажу товарів і послуг. Зокрема, і в туристичній сфері.

 Відповідно до ст. 2 Закону про РРО, розрахунковий документ – це документ встановленої форми та змісту. Ним може бути:
  • касовий чек (якщо підприємець застосовує РРО),
  • товарний чек,
  • розрахункова квитанція тощо.


Головне в цьому випадку, щоб саме цей документ підтверджував факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів за них. 

 А в ІПК від 20.07.2018 р. №24188/6/99-99-14-05-01-15 податківці зазначали: якщо ФОП не застосовує РРО та РК, він має право на вимогу покупця видавати чек, накладну або інший письмовий документ довільної форми, який засвідчує передання права власності на товари (послуги) від продавця до покупця. 

 Та ось стосовно форми квитанції ПО-Д2 податківці повідомили, що дана форма передбачена для розрахунків зі споживачами за побутові послуги. Тому спрямували підприємця для отримання детальної інформації щодо порядку використання цієї форми квитанції до Укрсоюзсервісу.

Зверніть увагу: ДФС вважає, що право покупця вимагати видати йому чек, накладну або інший письмовий документ не скасовує необхідності (!) ФОП виписувати такий документ на кожний товар чи послугу, що продається, незалежно від того, чи вимагається покупцем такий документ чи ні.  Докладно про це ми писали тут>>

 Як оприбутковувати готівку? 

Питання ведення операцій з готівкою регулюються Положенням №148.

Згідно з п. 11 розд. II Положення №148, готівка, що надходить до кас, оприбутковується в день одержання готівки у повній сумі. Оприбуткування готівки - це проведення підприємствами і підприємцями обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі, книзі обліку доходів, книзі обліку розрахункових операцій (пп. 18 п. 3 р. І Положення).

Проте касову книгу підприємці не ведуть. А для більшості ФОП на ЄП використання РРО та РК не актуальне, а отже, і КОРО вони не ведуть. То як же ж вони мають оприбуткувати готівку?

 Оприбуткуванням готівки для таких фізосіб – підприємців є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у Книзі обліку доходів і витрат (або Книзі обліку доходів) на підставі товарних чеків (квитанцій або інших складених розрахункових документів).

 Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема, про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

https://news.dtkt.ua/state/cash-handling/50962
 
Форум » Касові апарати » РРО - без проблем. » ФОП надає туристичні послуги: порядок оформлення розрахунків
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Cайт ЦСО Шумей М.В. м.Рожнятів

Copyright "Рожнятів сервіс" © 2009 - 2018
Використовуються технології uCoz
radionet